AAU      USATF      Buy A Team T-Shirt      Download Promo Flyer      Contact Us     

Team Roster
Makala Lee - Blue Lightning Track Club

Avani Newton 10

Sprinter

100, 200, Relays

Cole Strother - Blue Lightning Track Club

Cole Strother (10)

Sprinter, LJ

100, 200, 400, Relays

3-Time National Junior Olympian

Honor Student, Principal's List

Katie Haffner, Blue Lightning Track Club

Katie Haffner 11

Racewalker

1500-Meter Racewalk

National Junior Olympian

Honor Student

Altaveon Grant, Blue Lightning Track Club

Altaveon Grant 10

Sprinter / Long Jumper / Tri-Athlete

100, 200, 400, long jump, high jump, relays, Triathlete

National Junior Olympian, Region Triathele Champion
Veronica Vevang, Blue-Lightning-Track-Club

Veronica Vevang 12

Middle Distance

1500, 3000

2017 National Junior Olympian

Honor Student

Noah Gipson 16

Middle Distance

1500, 3000

2017 National Junior Olympian

Honor Student

Makala Lee - Blue Lightning Track Club

Michael Gizzi 14

Sprinter, LJ

200, 400, Relays

2017 Georgia Games 400-Meters Champion
Makala Lee - Blue Lightning Track Club

Makala Lee 16

Sprinter

100, 200, 400, Relays

Track Lab 400-Meter Bronze Medalist
Frankie Pepe, Blue Lightning Track Club

Frankie Pepe 11

Field Events

Mini Javelin

Donovan Rogers, Blue Lightning Track Club

Donovan Rodgers 11

Middle Distance

800, 1500

2017 National Junior Olympian
Jayden Whidbee, Blue Lightning Track Club

Jayden Whidbee 10

Sprinter, LJ

200, 400, Relays

2017 National Junior Olympian
Nicholas Cain

Nicolas Cain 12

Sprinter

200, 400

Honor student, Principal's List, and Program Challenge.

Justin Williamson, Blue Lightning Track Club

Justin Williamson 8

Middle Distance

400, 800

2017 National Junior Olympian
Makala Lee - Blue Lightning Track Club

Alyssa Crump 10

Sprinter

100, 200, Relays

2017 National Junior Olympian (100, 4x100, 4x400)
Joseph "Joe" Haffner, Blue Lightning Track Club

Joseph "Joe" Haffner 8

Field Events

Mini Javelin

Honor Student

Keliy Haynes, Blue Lightning Track Club

Keliy Haynes 14

Sprinter

200, 400, Relays

Joshua Cain, Blue Lightning Track Club

Joshua Cain 10

Middle Distance

800, 1500

Honor Student, Principal's List, and Program Challenge.

Layla Green 9

Sprinter

100, 200

Kacey Washington, Blue Lightning Track Club

Kacey Washington 6

Sprinter

100, 200, 400

Jaxon Merritt - Blue Lightning Track Club

Jaxon Merritt (6)

Sprinter

100, 200, 400

Khloe Harris, Blue Lightning Track Club

Khloe Harris 7

Sprinter

100, 200

Elijah-Williams-Blue-Lightning-Track-Club

Elijah Williams 7

Sprinter, LJ

50, 100, 200, LJ

Michael Benard, Blue Lightning Track Club

Michael Bernard 6

Sprinter

100, 200, 400

Peter Nelson-Broderick, Blue Lightning Track Club

Peter Nelson-Broderick 17

Middle Distance

1500, 3000

Qualified for the 2017 Georgia H.S. Cross Country State Championships

Tyanna Bradford 15

Sprinter

100, 200, 400

A B Honor Roll

Taylor-Jean-Blue-Lightning-Track-Club

Taylor Jean (10)

Sprinter

100, 200, 400

ANTHONY Ragann- Blue-Lightning-Track-Club

Anthony Ragan 10

Sprinter

100, 200, 400, Relays

Judah Davis, Blue Lightning Track Club

Judah Moore 10

Middle Distance

400, 800

Jalen Baker, Blue Lightning Track Club

Jalen Baker 15

Sprinter

200, 400, Relays

Colin Hudson 10

Middle Distance

800, 1500

Solomon Fatuga, Blue Lightning Track Club

Solomon Fatuga 6

Sprinter

100, 200

Cydney Walker, Blue Lightning Track Club

Cydney Walker 10

Sprinter

100, 200, Relays

Talia Ector, Blue Lightning Track Club

Talia Ector 10

Sprinter
Cynia Hines, Blue Lightning Track Club

Cynia Hines 12

Sprinter

100, 200, Relays

Keandre Freeman, Blue Lightning Track Club

Keandre Freeman 16

Middle Distance

800, 1500, 3000

Makala Lee - Blue Lightning Track Club

Leah Brockington 11

Sprinter, Field Events
Milan Hubbard

Milan Hubbard 6

Sprinter
Sa'Niya Livingston, Blue Lightning Track Club

Sa'Niya Levingston 13

Sprinter, Field Events

100, 200, Field Events

Camron Gaddis 13

Middle Distance

400, 800

Aalia Thomas 11

Sprinter

Honor Roll, Principal's List

Avery Ragan 9

Sprinter

200, 400

Celeania Rollerson 12

Sprinter

100, 200, 400

Katheryn Wilber 9

Sprinter

100, 200, 400, Field Events

N'Saviur Hobson 10

Sprinter

100, 200, 400, Relays

      Privacy Policy      Terms and Conditions